נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

עיצוב טבעות אירוסין

עיצוב תכשיטים הוא מקצוע מרגש. היצירה של תכשיטים מחומר גלם בסיסי כמו זהב או כסף ועד להגעה למוצר הסופי, היא תהליך כיפי ומענג. מדובר על עיצוב מוצר אופנתי שמישהו יענוד אותו ויהיה גאה ברכישה שלו..

ההתרגשות בעיצוב תכשיט אף גדלה יותר כאשר מדובר על עיצוב טבעות אירוסין. דבר ראשון המשמעות של טבעת אירוסין היא מרגשת בפני עצמה – טבעת המיועדת להצעת נישואין, טבעת שמצהירה שבני הזוג מוכנים לעבור לשלב הבא ביחסים ולבוא במוסד הנישואין. הדבר השני המרגש בעיצוב טבעות אירוסין הוא הידיעה שמדובר על טבעת שתלווה בחורה מסויימת לאורך כל שנות הזוגיות שלה, ולכן אין להקטין ראש בעיצוב טבעת האירוסין או בבחירתה על ידי בני הזוג.

נכון להיום יש המון חנויות שמוכרות טבעות אירוסין בעיצובים שונים. מספר הדגמים שיש שם בחוץ הוא עצום, וחשוב מאד לבחור את העיצוב הנכון של טבעת האירוסין.

כמה טיפים בבחירת עיצוב טבעת האירוסין

1. טבעות אירוסין מיוחדת או קלאסית?

יש לזכור שטבעת האירוסין היא לכל החיים, ולכן אל תבחרו משהו שאולי יראה לכם מצועצע עוד כמה שנים. רצוי לבחור בעיצוב ניצחי שילווה אתכם לאורך הזמן.
כמו כן טבעת האירוסין עונדים כל הזמן, בין אם הולכים למכולת או הולכים לאירוע, לכן אל תבחרו משהו שלא יתאים ליום יום.

2. זהב צהוב או זהב לבן?

צבע הזהב הוא בדרך כלל בחירה אישית של כל אחת ואחת. אם אתה יוצא לקנות את טבעת האירוסין לבד, בחן איזה צבע של תכשיטים בת זוגתך עונדת, ולפי זה תוכל לדעת באיזה צבע זהב לבחור את טבעת האירוסין שלה. במידה ובת זוגתך אינה עונדת תכשיטים ביום יום, אפשר לומר שזהב לבן הוא מה שיתאים לה (אבל זה לא תמיד תופס, לכן רצוי להתייעץ עם חברות שלה או בנות משפחתה).

3. היהלום בטבעת האירוסין

רוב טבעות האירוסין מושבצות יהלום מרכזי, אולם אפשר לשקול לקנות טבעת אירוסין המשובצת כמה יהלומים קטנים. לא תמיד חייבים ללכת עם הזרם. הכל תלוי בכם.
במידה ואתם בוחרים בעיצוב טבעת שמושבצת ביהלום המרכזי, אז כדאי לדעת קצת על יהלומים לפני שאתם רוכשים את הטבעת.
מחיר היהלום מורכב מארבע פרמטרים: נקיון (כמות הפגמים הפנימיים), צבע (רמת השקיפות של היהלום), משקל (הנמדד בקארטים ומשפיע באופן ישיר על גודל היהלום), ועבודה (רמת הליטוש של היהלום המשפיעה על הברק והניצוץ שלו).
בכדי לשלוט על התקציב שאתם רוצים להשקיע בטבעת האירוסין, כדאי להתמקד באחד הפרמטרים שהכי חשובים לכם. יש כאלו שיעדיפו גודל על איכות, ויש כאלו שירצו איכות לפני הכל. בכל מקרה, חשוב לבקש תעודה גמולוגית שתלווה את היהלום המרכזי המשובץ בטבעת האירוסין.

4. מקום הקניה

חשוב לפני הכל לקנות במקום אמין. אמינות אפשר למצוא בבורסת היהלומים או בחנויות המוכרות עם מוניטין של שנים.
בידקו היטב מה מדיניות ההחלפה וההחזרה של טבעת האירוסין. לפעמים מתחרטים על הטבעת שנבחרה, לכן חשוב שיהיה אפשר להחליף או לקבל החזר כספי.

והכי חושב שתהנו!

מדובר במסע רכישה שאמור להיות מרגש ואוהב. אל תשגעו את עצמכם יותר מדי. עשו קצת מחקר באינטרנט (מה שיחסוך לכם זמן והתרצצויות), החליטו על מה שמתאים לכם, ולכו על זה. בלי יותר מדי לשבור את הראש, בהצלחה.

קרא עוד על: סדנת תכשיטנות