נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

header

תכשיטנות

עיצוב וייצור תכשיטים

כבר בימים קדומים מאוד השתמשו בני אדם בתכשיטים לקישוט, כסמלים דתיים וחברתיים או למטרות שימושיות כמו אחיזת בדים, או צעיפים.
ממצאים ארכיאולוגים במערות מצביעים על כך שכבר לפני עשרות אלפי שנים פותחו תכשיטים במגוון חומרים כמו עצמות עור חיות, שריונות, שיניים, אבנים, חלקי עצים ועוד. מטרתם הראשית של התכשיטים בעת הההיא היתה כפי הנראה לצרכים שימושים כמו אחיזת הבגד אולם על פי העדויות, בשלבים מתקדמים האביזרים אלו עוצבו ונעשה בהם שימוש לצרכי קישוט. שימוש נוסף לתכשיטים אותו ניתן למצוא לאורך כל ההיסטוריה הוא השמוש בתכשיטים כמתנות. כמחוות לאהבה, לברית, לבקשות סליחה וכדומה.

תכשיטנות כאומנות שימושית

תכשיטנות היא מלאכה עדינה הדורשת יכולות עיצוב ויצירתיות בנוסף לטכניקה בעבודת ידיים כמו גם שיטות עיבוד, שזירה וחיבור.
בעקבות השינוי שחל לאורך השנים במעמדם של העוסקים בתכשיטנות כיצרני סמלי סטאטוס וסמלים חברתיים, התבסס מעמדם כבעלי אמירה אומנותית. הטובים שבין התכשיטנים זוכים למעמד חברתי מכובד כאמנים ולקהל לקוחות נאמן.

תכשיטנות, כמו ענפי אומנות אחרים היא מקצוע יצירתי, ומלאי סיפוק ליצירה ולשימוש. השיטות והחומרים הנהוגים בייצור תכשיטי זהב בעיצוב אישי מגוונים היום מאיי פעם. החל בשיטות עתיקות וכלה בטכנולוגיות חדישות המשלבות סוגים שונים של חומרי גלם בין השיטות הרבות בהן נעשה שימוש בסדנאות לייצור ועיצוב תכשיטים ניתן לזהות את העבודה במתכות – הכוללת ריקוע, הלחמות, ניסור, הדבקות שיבוץ. לצד העבודה בחומרים הקשים ניתן לזהות עבודה בחומרים רכים כמו עור וחוטים בטכניקות של סריגה  ושזירת חרוזים מסוגים שונים..

בשנים האחרונות, לאור העלויות הנמוכות של מוצרים המיוצרים בהמונים במזרח, עולה ופורח דווקא הצורך באמירות אישיות, יחודיות בנושאים אופנתיים בכלל ובתכשיטים בפרט. לקוחות רבים חוזרים לשיטה שהיתה מקובלת בעבר ומזמינים תכשיטים אצל תכשיטנים מקצועיים בעיצוב אישי ויחודי עבורם. לקוחות רבים בוחרים להשתתף בסדנת תכשיטנות המאפשרת להם לצד רכישת מקצוע יצירתי ומהנה גם לפתח עבור עצמם אופנה יחודית .לאור הצורך המתעורר ועולה בשנים האחרונות מציעות מכללות ובתי סטודיו של מעצבים מנוסים, קורס עיצוב תכשיטים מכשיר את התלמידים לעוסק בטכניקות הייצור העתיקות, עיקרי העיצוב, קומפוזיציות, שיטות חיבור, עיגון וגימור, לעיצוב וייצור התכשיט ייחודי.

האם כדאי ללמוד תכשיטנות?

לא מעט אנשים חולקים את החלום שיום אחד יהיה להם סטודיו משלהם והם יוכלו להציג בו ולמכור קולקציות שונות של תכשיטים. עם זאת, האם באמת מספיק להיות אנשים יצירתיים כדי להגשים את החלום הזה? או שאולי דרוש לנו משהו מעבר? האמת היא שכן דרוש משהו מעבר כי זה מקצוע שצריך ללמוד בצורה מסודרת. לכן, אם גם אתם רוצים שיהיה לכם סטודיו שבו תוכלו לקבל את פני הלקוחות שלכם ואם גם אתם רוצים להציע להם קולקציות תכשיטים, כדאי שתירשמו עוד היום ללימודים בתחום הזה. ללמוד זה אומר להרחיב את האופקים ולקבל את כל הטיפים שיעזרו לכם להיות אנשי מקצוע רציניים ומוצלחים, אז למה לחשוב פעמיים?