נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

header

צורפים

צורפים היו כאן מאז ומעולם. עיסוקם במלאכת יצירה במתכת תוך שיבוץ אבני חן, ליצירת תכשיט או אביזר שמעבר להיותו קישוט הפך לאורך השנים כמדד למעמד חברתי.

אומנים, בעלי מלאכה שפרי יצירתם מסמל יוקרה

הצורפים התקיימו בחברה שלנו משחר הימים. בתקופה הפרהיסטורית נעשה שימוש בחומר מסביבתם הקרובה של האנשים. התכשיטים הראשונים שהתגלו הכילו חומרים כמו עצמות, צדפים, חרוזי עץ, אבנים קטנות ומיוחדות ושיני חיות. עם התפתחות החברה תפסו המתכות היקרות את מקומם כחומר גלם עשיר במראה ובסמל החברתי שלו ונדרשו מומחים לעיצוב ועבודה איתן. בעבר, הבדילה החברה בין צורף שהתמחותו היא בזהב ובזה שהתמחותו היא כסף. במראה ההיסטוריה ניתן לראות שהצורפים עסקו מלבד בהכנת חפצי נוי גם כלים שימושיים כגון: כסף, צלחות, כוסות, כלים דקורטיביים ושמישים, ופריטים טקסיים או דתיים, אך עליית המחירים של מתכות היקרות גרם לצימצום הכנת המוצרים האלו במידה רבה.

צורפים למדו את מלאכתם מאב לבן

צורף הוא בעל מלאכה המתמחה בעבודה עם זהב ומתכות יקרות אחרות. באופן מסורתי, את הכישורים האלו רכש בן מאב, דבר שהפך את היכולת לעסוק בתחום למוגבלת מאוד. דרך נוספת היא תהליך חניכה ולימוד מצורף ותיק אשר יוכל להעביר בצד המומחיות בטיפול במתכות השונות את הידע הרב הקיים כיום המאפשר עיבוד מקסימלי והפקה מייטבית מחומרי הגלם.
מקורם של תכשיטים רבים המוצעים למכירה בשנים האחרונות מקורם בייצור המוני במזרח. הצפה זו של השוק גרמה לעליה מחודשת בצורך הציבור בעיצוב תכשיטים מיוחדים שויוצרו בידיו של צורף אמן אשר מבטיחים תכשיט או אביזר שאין כמותו בדיוק בעולם. עבודת היד, והאמירה האומנותית מקבלים הכרה מחודשת דווקא בתקופה בה הייצור התעשייתי הפך זמין לכל.

צורפיםצורפים לעיצוב תכשיטיםצורפים ומעצבי תכשיטים


צורף המעוניין להגיע ליכולות ייצור שיאפשרו הבעה מדוייקת של האמירה האומנותית שביקש להציג בצד האיכות המתבקשת ממוצר יוקרתי, כדאי שילמד על בוריה את המלאכת העיבוד, הריקוע, הניסור, ההלחמה, השיבוץ והגימור בצד טכניקות חדשניות המאפשרות חיבור בין מתכות, חיבורים ומחברים מיחזור מתכות, יצירת גופים בעלי נפחכמו גם את הסגנונות הנהוגים וסימלהם החברתיים.
כיום, אוניברסיטאות רבות ובתי ספר פרטיים מציעים לימודי צורפות או חוג צורפות על כל רבדיה. בתי ספר מיוחדים מציעים עבודה עם צורפים מנוסים ומוכרים. הלימוד כולל מגוון רחב של שיעורים. מטכניקות עבודה עם החומרים מיוחדים, ועד להכרת עולמו של הצורף והכנה לקראת יציאה לעולם כשבידי התלמיד מלבד תעודת צורף, גם יכולת להתחרות בתחום היצירתי והעתיק המאגד בחובו השתייכות חברתית, מעמד וסגנון.

רוצים לדעת מה זה עיצוב תכשיטים ואולי אפילו לתת טבילת רגל בתחום? השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם עם הצעה מפתה בהקדם